Materiály


 

U športového oblečenia je najdôležitejší kvalitný materiál. Predstavuje základnú esenciu, ktorá určuje, či sa budete pri športovaní cítiť dobre. Prepracovaný strih alebo chytré doplnky, používanie funkčných odevov určite spríjemní, ale zásadnú úlohu hrá vždy materiál. Jeho správna voľba rozhoduje, či je vaše telo dostatočne chránené pred poveternostnými vplyvmi a či pracuje za ideálnej teploty.

eVent ™ Waterproof

Potrebujete vyraziť počas dažďa? Žiadny problém!

Ak máte to správne oblečenie, užijete si radosť z pohybu aj v daždi. Postará sa o vás špičkový materiál eVent Waterproof, ktorý odvádza od tela až dvojnásobok potu oproti bežným vetru a vode odolným materiálom. Budete tak dlho v suchu, bez rizika zaparenia.

Parametre

  • Vodný stĺpec> 30 000 mm
  • Priedušnosť 15 000-25 000 g / m² / 24 h

Pokrokový materiál eVent Waterproof prináša unikátnu membránu s miliónmi drobných pórov. Necháva pot voľne prejsť spod oblečenia do okolitého vzduchu, aby telo zostalo pohodlne v suchu. Vysoko priedušná mikro-pórovitá membrána eVent odvádza pot od tela vďaka telesnému teplu, ktoré ho pretvára na paru s vyššou hustotou. Tá už cez póry prejde, zatiaľ čo voda dopadajúca na membránu zvonku cez mikro-póry neprejde, pretože jej molekuly sú príliš veľké. Testy ukazujú, že membrána eVent dokáže oproti konkurenčným riešeniam prepustiť od tela až dvojnásobok telesnej vlhkosti. Ponúka tak najlepší pomer medzi priedušnosťou, odolnosťou a vetru / vode odolnosťou.

 

Gore Windstopper®

 Unikátny materiál pre akékoľvek vonkajšie aktivity

Produkty so znakom Windstopper® vám umožnia dostať zo seba to najlepšie. Poskytujú ochranu proti vetru, tepelnú izoláciu a maximálnu priedušnosť pri rôznych aktivitách a za rôzneho počasia. Prinášajú pohodlie, teplo a ochranu naprieč celou škálou poveternostných podmienok. Môžete sa tak sústrediť len na vaše zážitky bez obáv z prechladnutia, prepotenia alebo prehriatia organizmu.

Absolútna vetru odolnosť

Športové oblečenie s logom Windstopper® je úplne vetru odolné a ponúka spoľahlivú ochranu proti pocitovému zníženiu teploty, spôsobenej vysokou rýchlosťou vetra. Telo tak môže využívať energiu na práve vykonávanú činnosť, namiesto  toho aby zložito regulovalo telesnú mikroklímu. Môžete si tak dlhšie užívať svoje obľúbené aktivity bez ohľadu na rozmary počasia.

Maximálna priedušnosť

Odparovanie potu je pre telo najprirodzenejší spôsob regulácie teploty, pretože nevyžaduje energiu navyše. Membrána Windstopper® umožňuje rýchle odparovanie potu prostredníctvom miliardy mikropórov aj pri vysokej záťaži a podieľa sa tak na udržiavaní komfortných tepelných podmienok.

 

Lycra® Sport

Jednoducho ideálny materiál pre športové oblečenie

Látka Lycra® Sport je navrhnutá tak, aby vám pri športovom výkone maximálne pomohla. Vďaka svojej elastickosti sa hýbe s vašim telom v každom smere. Predstavuje skvelú kombináciu nízkej hmotnosti, vysokej priedušnosti, podpory svalov, voľnosti pohybu a komfortu.

LYCRA® je silné a elastické umelé vlákno, ktoré sa vie výrazne dĺžkovo natiahnuť, a pritom si po uvoľnení udrží tvarovú stálosť. Výsledkom je dokonale sediace oblečenie poskytujúce úplnú voľnosť pohybu a dlhodobo rovnaký tvar.

 

Lycra® Sport Energy

Premyslený materiál pre intenzívny šport

Látka Lycra® Sport Energy je navrhnutá tak, aby zabezpečila vysokú a rovnomernú mieru kompresie. Uplatníte ju pri všetkých intenzívnych a energických športoch, kde potrebujete dokonale ovládať telo. V oblečení z tohto pružného materiálu sa budete cítiť slobodne a zvýšite svoje šance na dosiahnutie vynikajúcich výkonov.


LYCRA® je silné a elastické umelé vlákno, ktoré sa dokáže výrazne natiahnuť do dĺžky a po uvoľnení zachová tvarovú stálosť. Výsledkom je skvele sediace oblečenie umožňujúce voľnosť pohybu, ktoré dlhodobo udržuje svoj tvar.

 

Ventair®

Materiál so skvelým odvodom potu a ochranou proti vetru a dažďu

Pokrokový materiál Ventair je jasnou voľbou naozajstných športovcov. Zaisťuje excelentnú vode odolnosť, priedušnosť a komfort pri širokom spektre športového oblečenia.

 Parametre

  • Vodný stĺpec> 8 000 mm
  • Priedušnosť> 8 000 g / m2 / 24h

VENTAIR® predstavuje to najlepšie z pokročilých materiálových systémov. Ponúka ochranu proti vode aj vetru v kombinácii s vynikajúcou schopnosťou transportovať pot. Systém obsahuje 3 rôzne modifikácie, z ktorých každá má mierne odlišné vlastnosti a hodí sa tak pre iné použitie.

 

Ventair® Wind

Účinná ochrana, keď naozaj fúka

Športové oblečenie z materiálu Ventair Wind vám poskytne vynikajúcu ochranu proti vetru, a k tomu priedušnosť aj pohodlie v nepríjemnom počasí. To, že práve veľmi fúka, vás už od športových zážitkov neodradí - samozrejme, ak máte oblečenie Ventair Wind.

Parametre

  • Priedušnosť> 8 000 g / m2 / 24h

 VENTAIR® je vyspelý materiálový systém, ktorý ponúka ochranu proti vode aj vetru v kombinácii s vynikajúcou priedušnosťou a schopnosťou odvádzať pot od tela. Zahŕňa 3 rôzne modifikácie s mierne odlišnými vlastnosťami, každú pre iné použitie.

 

Coolmax®

Neuvaríte sa ani v tej najväčšej horúčave

Tréningy a preteky sú pevne dané, ale čo keď vonku práve páli slnko? Riešenie je nablízku - pomôže vám materiál Coolmax. Účinne odvedie pot od vášho tela, takže môžete v pohode športovať aj v horúčave.

COOLMAX® je vysoko výkonná tkanina, ktorá dokáže transportovať pot od povrchu tela do ďalších vrstiev oblečenia alebo okolitého vzduchu. Tak pomáha telu s ochladzovaním a udržuje na jeho povrchu optimálnu mikroklímu. Unikátne 6 kanálikové vlákno tkaniny Coolmax výrazne zvyšuje jej celkovú funkčnú plochu. Výsledkom je dokonalý odvod potu, komfort, regulácia telesnej teploty a tiež rýchloschnúci efekt oblečenia vyrobeného z Coolmaxu.

 

Coldblack®

Čierna farba milujúca slnečné lúče

Coldblack® je špeciálna povrchová úprava, ktorá zabezpečuje efektívne odrážanie slnečných lúčov od čierneho povrchu oblečenia. Vďaka tomu čierne oblečenie neabsorbuje toľko tepla a vaše telo sa nebude prehrievať. Coldblack si zamilujete predovšetkým na cyklistických nohaviciach. Povrchová úprava ColdBlack obsahuje iba zložky a postupy s certifikátom bluesign®, čo znamená minimálny výskyt alebo produkciu škodlivých látok pri výrobe. Coldblack® je registrovanou obchodnou známkou spoločnosti Schoeller Technologies AG, Switzerland.

 
Starostlivosť a údržba

 

Funkčné oblečenie zo syntetických materiálov je na svete len niekoľko desaťročí. Neverte preto zaručeným "babským" radám, ale riaďte sa nasledovnými postupmi. Predovšetkým dôsledne dodržiavajte spôsob ošetrovania podľa symbolov uvedených na etikete výrobku.

 Pranie

Výrobky perte na maximálnu možnú teplotu, ktorá je uvedená na štítku. Kvôli poteniu totiž v oblečení zostávajú odpadové látky vylúčené telom, čo je dokonalá živná pôda pre rôzne mikroorganizmy a baktérie. Výskumy ukazujú, že pranie na 30 ° C nedokáže odevy zbaviť všetkých organických nečistôt.

Používajte tekutý prací prostriedok, radšej perte častejšie a dávkujte ho menej. Perte tiež bez aviváže a impregnačných pracích prostriedkov. Obe varianty by mali za následok obmedzenie funkčnosti oblečenia. Dávajte do práčky rovnako farebné oblečenie a zapnite všetky zipsy a cvoky.

Sušenie

Sušenie v sušičke neodporúčame alebo rovno vylučujeme jedným zo symbolov na etikete funkčného športového oblečenia. Nechajte ho ideálne preschnúť pri izbovej teplote.

Žehlenie

Ak patríte medzi náruživé žehličky / žehličov, tak pri funkčnom oblečení opatrne! Ak žehlenie priamo nevylučujú symboly, žehlite iba na jemný stupeň (bez pary).

Neodporúčame priamy styk žehličky s funkčným oblečením, vždy žehlite cez kus látky, ako je napríklad utierka alebo uterák.

Avšak, ak bolo vaše oblečenie ošetrené z výroby pomocou DWR technológie, naopak túto trvalú impregnáciu znovu aktivujte prežehlením (opäť cez kus vhodnej látky).

Ďalšie odporúčania

Funkčné oblečenie zo syntetických materiálov má zníženú odolnosť proti zatrhávaniu. Preto buďte opatrní pri používaní batohov, suchých zipsov, bezpečnostných pásov, šperkov a podobne. Odevy tiež ochraňujte pred zbytočným vystavovaním UV žiarenia

Pri nákupe dbajte na správny výber veľkosti. Voľbou nesprávnej (príliš malej) veľkosti alebo nešetrným obliekaním by ste mohli narušiť ploché švy, zvlášť pri nohaviciach.

Upozorňujeme, že prípadné žmolkovanie jemného úpletu nemá vplyv na funkčnosť výrobku a nie je dôvodom na reklamáciu. Tiež pustené oká v pletenine prádla zapríčinené napätím v oblasti švov nie je možné reklamovať.


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami