Technológie


Sme si vedomí toho, že na ceste za špičkovými inováciami neexistujú žiadne skratky. Každá fáza vývoja má svoje miesto pevne dané  a nemožno ju preskočiť. Preto pri vývoji funkčného oblečenia Craft zbierame podnety od elitných športovcov a zároveň úzko spolupracujeme s najlepšími dodávateľmi materiálov a výrobných technológií.

Veľa času trávime v špičkovom vedeckom laboratóriu Swedish Winter Sports Research Centre. Študujeme biomechaniku, funkčnosť i to, ako ovplyvňuje použitie jednotlivých materiálov a technológií výkon športovca. Tento ústav bol východiskovým bodom pre mnohé z našich revolučných produktov, vrátane unikátnej kombinézy švédskej bežkárskej reprezentácie pre hry v Soči 2014 a najnovšieho oblečenia pre jazdcov stajne BORA-Hansgrohe na čele s Petrom Saganom.

 

Body Mapping

Pre každý centimeter vášho tela špecifické vlastnosti

Netrápte sa už prepoteným chrbtom a podpazuším - využite špeciálne technológie športového oblečenia Craft. Povieme si, ako sme ich uviedli do praxe.

Základom pre vytvorenie optimálnej mikroklímy na tele športovca je správne zmapovanie zón vytvárania potu. Pokiaľ vieme, kde sa športovec potí najviac, môžeme usmerniť tok vzduchu cez odev priamo do týchto miest a zabezpečiť, že sa telo nebude prehrievať.

Aby sme to dosiahli, v spolupráci s nemeckou športovou univerzitou v Kolíne sme zostavili podrobné testy mapujúce krvný tok a miesta, ktoré sa pri športe zahrievajú. Ako riešenie pre zóny vytvárania potu (napríklad v podpazuší a na chrbte) sme vyvinuli ventilačné panely a odľahčené materiály s nízkou hustotou pleteniny.

Vďaka Craftu sa môžete cítiť dobre na každom centimetri tela!

 

Cyklistická vložka

 

Cyklovložka Infinity C1

 

Funkčná a pohodlná - presne na želanie profesionálov

Cyklovložka Infinity C1 prináša nebadateľný prechod medzi najhrubšou sedacou oblasťou (14 mm) a tenkou mäkkou oblasťou na okraji vložky (3 mm). Vznikla v spolupráci s tímami AIS GreenEdge (ženy) a Orica GreenEdge (muži), aby poskytovala funkčnosť a pohodlie, ktoré vyžadujú najlepšie pretekárky a pretekári na svete.

Pokrokové technológie cyklovložky dosiahla značka Craft laserovým rezaním peny (F.C.T.) typu "exploded foam" (otvorené bunky) s vysokou hustotou (až 120 kg). Vďaka tomu sa pena prirodzene rozpína ​​a plní tlmiacu funkciu. Vložka sa tak lepšie prispôsobí vášmu telu a kopíruje jeho pohyby.

Patentovaná technológia Elastic Mesh Insert (E.M.I.) umožňuje prirodzenejšie uloženie pánskych genitálií, bez tlačenia na lonovú kosť. Výsledkom je lepšie prekrvenie a zníženie únavy.

 

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia a predná časť

14 mm

centrálna časť

8 mm

vonkajší okraj

4 mm

 

Cyklovložka Infinity C2

 

Ideálna voľba pre každého skutočného cyklo-nadšenca

Infinity C2 je trojvrstvová bezšvová vložka vynikajúca celkovou pružnosťou, čo je pri cyklistike hlavným zdrojom pohodlia. Predstavuje skvelého partnera na akokoľvek dlhé tréningy alebo dokonca preteky.

Vysoko pružný vrchný materiál, rovnako ako dve vrstvy peny so strednou (60 kg) a vysokou hustotou (80 kg) dokonalo kopírujú sedaciu oblasť a zároveň sa dokážu prispôsobiť pohybu zadku pri šliapaní. Jednotlivé bunky peny sú otvorené, čo vedie k vynikajúcej priedušnosti a roztiahnuteľnosti 117% pôvodnej dĺžky.

Vďaka použitiu materiálov najvyššej kvality (s certifikáciou Oeko-Tex® Level 1) si vložka nielen ponecháva svoju silu a charakteristické vlastnosti po dlhú dobu a mnohých praniach, ale zároveň je pripravená ku kontaktu aj s najcitlivejšou kožou športovca.

 

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia časť

8 + 4 mm

centrálna časť

8 - 10 mm

vonkajší okraj a predná časť

3 mm

 
Cyklovložka Infinity C3

 

Kamarát na celodenné výjazdy v pohodovom tempe

Infinity C3 je bezšvová, laserovo rezaná antibakteriálna vložka z materiálov najvyššej kvality s certifikáciou Oeko-Tex®, vyvinutá zvlášť pre ženy a mužov. Cyklovložka poskytuje vysoký komfort vďaka špecificky navrhnutej sedacej časti (pena s hustotou 80 kg) a materiálom znižujúcim trenie medzi vložkou a zadkom s vysokou pružnosťou. Je tak ideálnou voľbou na celodenné výlety.

 

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia časť

12 mm

vonkajší okraj

3 mm

 

Cyklovložka Infinity C4

 

Mäkká a príjemná, aj keď sa kocháte krásami okolia mimo sedla bicykla

Cyklovložka Infinity C4 je ergonomicky tvarovaná zvlášť pre ženy a mužov. Vďaka tomu ponúkne vynikajúci komfort každému záujemcovi. Dva druhy peny pri rozdielnej hustote (35 a 80 kg) zaistí príjemné zvezenie na kratších a menej intenzívnych jazdeniach a zároveň neobťažujú vo chvíľach, kedy nesedíte v sedle, ale kocháte sa prírodou alebo krásou pamiatok.

 

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia časť

12 mm

vonkajší okraj

3 mm

 

Cyklovložka Infinity C5

 

Špeciálne vyvinutá pre kombináciu indoor-cycling a cvičenia

Cyklovložka INFINITY C5 je mäkká, ľahká, pružná, v minimalistickom dizajne, a zároveň vám ponúka vynikajúcu ochranu sedacích partií spolu s voľnosťou pohybu. Vďaka konštrukcii z mikrovlákna a perforovanej peny je priedušná a veľmi rýchlo schne. Všetky tieto vlastnosti oceníte predovšetkým pri intenzívnej indoor-cycling lekcii kombinovanej s posilňovaním. Vložka sa vyrába zvlášť pre ženy a pre mužov.

 

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia časť

5 mm

vonkajší okraj

5 mm

 
Cyklovložka Infinity C6

 

Nevyhnutný článok medzi vami a vaším mestským bicyklom

INFINITY C6 je veľmi ľahká vložka používaná v rade spodného prádla, ktoré skôr než pri športovom výkone využijete pri mestskej cyklistike. Rovnako ako všetky ostatné vložky Craft je aj C6 vytvorená z materiálov s certifikáciou Oeko-TEX®. Vďaka elastickosti a rozdielnej výške peny v rôznych častiach vám zaistí dokonalú oporu a komfort v každej situácii.

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia časť

8 mm

centrálna časť

6 mm

vonkajší okraj a predná časť

3 mm

 

Sublimačná potlač

 

Spojenie atraktívneho dizajnu a funkčnosti materiálu

Vďaka sublimačnej potlači už nemusíte ustupovať z atraktivity športového odevu. Využite špeciálnu technológiu potlače textilu, ktorá ako jediná ponecháva oblečeniu jeho funkčné vlastnosti. Aplikuje sa iba na polyesterové textílie alebo ich zmesi.

Aký je presný postup? Grafický návrh sa najskôr vytlačí na špeciálny prenosový papier, ktorý potom tepelný lis pri vysokej teplote (približne 190 ° C) zafixuje na tkaninu. Farba motívu zafarbí len samotné vlákna, takže celá tkanina ani vlákna nestratia nič zo svojich pôvodných vlastností. Aby bola vytlačená grafika farebne verná, musí byť pôvodná tkanina vždy biela. Sublimačná potlač je jediná prijateľná možnosť, ako aplikovať na funkčné oblečenie originálnu grafiku, pretože je vo svojej podstate iba "farbením" vlákien.

Všetky ostatné metódy potlače textilu sú vzhľadom k zachovaniu funkčných vlastností nevhodné, pretože tkaninu a vlákna "zalepí", pričom v mieste potlače spôsobí nepriedušnosť oblečenia. Jedinou výnimkou je snáď aplikácia potlače naozaj malých rozmerov, ktorá zásadne neovplyvní celkovú funkčnosť príslušného kúsku oblečenia.

 


Princíp CRAFT - Systém obliekania 1-2-3

 

Neporušte funkčný reťazec

Od roku 1977 sme aktívne zapojení do výskumu a vývoja ventilačných a transportných schopností rôznych materiálov. Výsledkom našich snáh je takzvaný princíp CRAFT - systém obliekanie v 3 na seba nadväzujúcich funkčných vrstvách.

Doprajte si aj vy princíp Craft:

 • najvhodnejšia telesná mikroklíma
 • pre optimálny výkon
 • pri akejkoľvek telesnej aktivite
 • v akýchkoľvek poveternostných podmienkach

VRSTVA 1 / ZÁKLADNÁ VRSTVA

Prvá vrstva je základ. Efektívne odvádza pot od kože na vonkajšiu stranu, odkiaľ je buď odparovaný do okolia, alebo odovzdávaný do ďalšej vrstvy. Je to vrstva, ktorá by nikdy nemala chýbať.

 

VRSTVA 2 / IZOLAČNÁ VRSTVA

Druhá vrstva zaisťuje tepelnú izoláciu tela v chladných podmienkach a zároveň transportuje pot do ďalšej vrstvy, prípadne do okolitého prostredia. Ak nie je nutné telo tepelne izolovať, vynecháva sa.


VRSTVA 3 / OCHRANNÁ VRSTVA

 Vonkajšia vrstva je ochranným štítom proti živlom. Športovci na ňu kladú najvyššie nároky, pretože ich chráni pred dažďom, vetrom aj chladom. Zároveň zabezpečuje odvod potu a prebytočného tepla zo spodných vrstiev. Podľa okolitých podmienok je aj táto vrstva voliteľná.

 

Veľkostné tabuľky

Nasledujúce veľkostnej tabuľky vám pomôžu orientačne určiť správnu veľkosť oblečenia a doplnkov Craft. Avšak pamätajte, že každý je originál, a toto je iba univerzálna prevodná tabuľka. Nie je možné do nej zachytiť všetky parametre a špecifiká strihov jednotlivých modelov. Preto odporúčame skutočne skúšať, skúšať a zase skúšať.

TIP: Ak nemáte po ruke krajčírsky meter, zmerajte sa pomocou špagátu, ktorý potom po odpočítaní hodnôt priložíte k metru alebo pravítku.

 • A. Hrudník: Zmerajte obvod hrudníka cez prsia, tesne pod podpažnou jamkou.
 • B. Pás: Zmerajte obvod pásu v jeho prirodzenom mieste. Najčastejšie je to miesto, kam si opriete ruky, keď ich dávate "v bok".
 • C. Ramená a dĺžka rukávov: Zmerajte dĺžku od najnižšej časti krku cez vrch ramena, po vonkajšej strane ramena cez lakeť až k zápästiu. Ruku majte ľahko pokrčenú, neprepínajte ju.
 • C1. Dĺžka rukávov: Zmerajte dĺžku ruky od vrchu ramena, po vonkajšej strane ramena, cez lakeť až k zápästiu. Ruku majte ľahko pokrčenú bez prepínania.
 • D. Boky: Stojte vzpriamene s nohami pri sebe. Zmerajte obvod svojich bokov v najširšom mieste.
 • E. Vnútorná dĺžka nôh: Stojte vzpriamene s nohami pri sebe. Zmerajte výšku rozkroku od zeme. Toto meranie sa robí najlepšie vo dvojici - požiadajte niekoho blízkeho o pomoc.
 • F. Výška: Celková výška vašej postavy. Bez topánok a klobúka ;-).
 • G. Obvod pod prsami: Zmerajte obvod hrudníka približne 1 cm pod prsami.

 

MUŽI

 

ŽENY

 

DETI / JUNIORI

 

NÁVLEKY NA TOPÁNKY

 

PODPRSENKY

 

RUKAVICE

 

PONOŽKY

 

ČAPICE

 

Odporúčanie pre výber správnej veľkosti obuvi

Ako zmerať dĺžku chodila?

 

Krok 1:

Na tvrdú podlahu pripevnite čistý papier tak, aby jeho hrana lícovala s hranou podlahy. Postavte sa rovno chrbtom k stene tak, aby sa päta dotýkala múru.

 

Krok 2:

Požiadajte niekoho, aby vyznačil na papieri prednú časť Vášho chodidla okolo prstov, prípadne sa o to pokúste sami. To isté urobte aj s druhou nohou, pretože veľkosť pravej a ľavej nohy sa môže líšiť.

 

Krok 3:

Pomocou pravítka zmerajte dĺžku chodidla od päty k špičke, ktorú ste si pre každú nohu vyznačili na papieri.

Poznámka: Dĺžka vášho chodidla sa bude líšiť od údaja v centimetroch, ktorý je uvedený na krabici s obuvou.

 

 

MUŽI

 

ŽENY


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami