Výsledky testu CRAFT PRO Endur Distance


 

Na začiatku zimnej sezóny sme hľadali testerov pre našu novú cestnú bežeckú obuv CRAFT PRO ENDUR DISTANCE. Rozdali sme 50 párov topánok testerom, ktorí sa prihlásili do súťaže. Po mesiacoch testovania, pri ktorých vybraní testery nabehali niekoľko tisíc kilometrov po rôznych povrchoch a v rôznych tempách, máme pre vás recenziu písanú bežcami pre bežcov:

Jednou z najdôležitejších vecí u bežeckých topánok je prvý dojem. Podarený minimalistický dizajn chválili všetci testery, ale ako to bolo s prvým obutím? ,,Už od prvého nazutia som vedela, že budú moje kamošky. Tak aj bolo. Sú to skutočne ľahké a rýchle tenisky. Po utiahnutí sa nešmýkajú a držia nohu pekne pevne okolo členku ako treba.” … má jasno ohľadom fitu Simona. K nej sa pridáva aj Ľuboš: ,,Poviem Vám svoj absolútne prvý pocit pri obutí tenisiek na nohy. Jedným slovom KOMFORT!!!”

 

                  

 

Veľa testerov sa zhodovalo aj na tom, ako je na tom Pro Endur Distance tvarovo - pevné obopnutie priehlavku a dostatok priestoru pre prsty, ako potvrdzuje aj Andrea: ,,Testované tenisky Craft sedia ako uliate. Krásne obopínajú priehlavok a vpredu na prstoch mám dostatok voľného miesta, čo hodnotím veľmi kladne. Naozaj komfort na jednotku.” A súhlasí i Miro: ,,Botaska je stabilná, pevná, dobre obopína nohu, čo prispieva istote kroku. Veľkostne je kopyto navrhnuté skvelo – napriek tomu, že v botaske má chodidlo veľkorysý priestor, nemám pocit, že by mi noha plávala. Ani náznak nestability.”

 

           

 

O kvalite gripu za sucha aj za mokra nezapochyboval nikto, ale ako to bolo s vysokou tlmiacou vrstvou, ktorá vzbudzuje otázky ohľadom stability? A kto by lepšie preveril stabilitu topánok, než výkonnostní bežci a triatlonisti, ako Lýdia: ,,Doteraz som behávala iba v nižších podrážkach na teniskách a preto som sa trochu obávala stability topánok pri vyššej podrážke. Avšak nie je sa čoho obávať, pretože topánky sú dostatočne stabilné.” Alebo Ivan: ,,Topánka celý čas pôsobila veľmi stabilne. Napriek tomu, že topánka má vysokú podrážku, v tempovej rýchlosti som cítil istotu a pohodlie aj v prudších zákrutách. Toto sa o iných topánkach s podobnou výškou podrážky povedať nedá.”

 

             

      

Poslední prichádzajú na množstvo funkčných vlastností pri pomalom aj svižnejšom behu. Na čo sa podľa testerov hodí Pro Endur Distance najviac? ,,Charakterizovala by som ich jedným slovom ako rakety. Človeka nútia posúvať svoje bežecké limity a tým aj svoj výkon. Moje chodidlá sa v nich cítia ako na mäkkom obláčiku. ” tak to vidí Dominika. Trošku viac to rozvádza Martin: ,,A tu prichádza pre mňa najväčšie prekvapenie celého testovania. Topánky postupne pri zvyšovaní rýchlosti ukazujú svoju výnimočnosť. Myslel som, že sú príliš vysoké a budú ako „kaša“ avšak som sa mýlil. Výborná návratnosť energie! Čím rýchlejšie tým lepšie. Najlepší pocit pri tempe medzi maratónom a polmaratónom.”

 

 

A celkové zhrnutie? Najlepšie to opísala Monika: ,,Pokiaľ hľadáte niečo ľahučké, „papučoidné”, v čom sa budete cítiť mega komfortne, no zároveň tiež podávať celkom slušné tréningové i pretekové výkony, nové Craft Pro Endur Distance sa vám zapáčia. Sú určené prioritne pre dlhšie a svižnejšie behy. Na klusíky si ich príliš nenechávajte. Skôr ich prevetrajte na nejakých kvalitných tempáčoch alebo pretekoch.”Že je táto bežecká obuv naozaj veľmi všestranná potvrdzuje i Oliver: ,,S určitosťou môžem zhodnotiť, že vďaka tvaru zvršku a použitej technológie peny PX Foam, sú tenisky maximálne všestranné a viete ich využiť skutočne na akýkoľvek druh tréningu, ale aj pretekov.”

 

 

Všetkým nižšie uvedeným ďakujeme, že sa zúčastnili, otestovali a podelili sa s nami o svoje poznatky z testovania bežeckých topánok CRAFT PRO ENDUR DISTANCE

Katka Panisová /beh/, Mirka Francová /beh/, Lucia Vlčáková /beh/, Dominika Kucbelová /beh/, Mária Remeňová /biatlon/, Lenka Karolyiová /beh/, Ľubomíra Maníková /beh/, Anna Galíková /triatlon/, Karin Suranová /atletika/, Andrea Iglarčíková /beh/, Romana Palková /beh/, Ľubomíra Šúthová /beh/, Monika Kusendová /beh/, Simona Mikulová /beh/, Katarína Brunovská /triatlon/, Andrea Belzárová /beh/, Lýdia Drahovská /triatlon/

Miroslav Hraško /beh/, Ľuboš Machník /atletika/, Ivan Došek /beh/, Alex Lajtman /atletika/, Ľubomír Oslanec /atletika/, Martin Rusina /beh/, Lukáś Gdovin /beh/, Tomáš Jakubík /beh/, Martin Stankoviansky /atletika/, Samuel Florek /bežecké lyžovanie/, Bohuš Antoška /beh/, Michal Gunda /atletika/, Dominik Labuda /beh/, Patrik Holeša /beh/


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami