Recenzia na cyklodres CRAFT ADV Endur Graphic a cyklonohavíc CORE Endur Bib


Šport ma sprevádzal celý život, tento rok sa aj vzhľadom k súčasnej situácie zo zapálenej cross-fiťačky stala nadšená cyklistka a objaviteľka množstva krásnych nových miest. Čo som počas svojich cyklistických začiatkov zistila veľmi skoro, je nutnosť mať kvalitné, funkčné a hlavne komfortné cyklistické oblečenie. Čo si budeme hovoriť, po pár hodinách jazdy dokáže otlačený zadok poriadne znepríjemniť cestu k vytýčenému cieľu. Aby som týmto komplikáciám predišla, dala som na odporúčanie niekoľkých svojich priateľov a zakúpila som si oblečenie z radu Craft Spécialiste. Musím povedať, že hneď po prvých výjazdoch, plných komfortu, skvelej ergonómie,  lebo som žena, tak aj krásneho dizajnu a spracovania, sa zo mňa stala "crafťačka" a postupne som rozširovala svoju zbierku Craft výrobkov o ďalšie kúsky, nielen z cyklistickej kolekcie. Preto som bola veľmi potešená, keď som bola vybraná v rámci súťaže na sociálnych sieťach a dostala som možnosť otestovať výrobky z novej cyklokolekcie. Vybrala som si dres CRAFT ADV Enduro Graphic, ktorý je na e-shope v dvoch farebných variáciách a cyklonohavice CORE Endur Bib.

 

Cyklodres CRAFT ADV Endur Graphic

Vzhľadom k láske padať v poli do trávy alebo do obilia (kto nepadá, jazdí pod svoje možnosti), som si radšej namiesto typicky dámskej ružovej varianty zvolila dres v zeleno-žltej kombinácii.

Ihneď po rozbalení balíčka od Craftu som ocenila príjemný materiál a sýte farby. Na prvý pohľad sa môže zdať, že v maskáčovej kombinácii by ste sa v poli či lese stratili, ale nebojte sa, to sa nestane. Neopozeraný dizajn, skvelá viditeľnosť, vrecká ergonomicky vyladené do posledného detailu, skvele sediaci strih a vzhľadom k aktuálne panujúcemu letu a vysokým teplotám taktiež dobrý systém ventilácie vďaka sieťovaniu v zadnej časti goliera, zakončenie rukávov a po bočných stranách dresu vrátane podpazušia, už od začiatku naznačovali , že tento dres bude mojím novým dobrým parťákom na výjazdy.

Z hľadiska funkčnosti dresu nie je čo vytknúť, snáď len absenciu silikónových manžiet v rukávoch. Dres je ľahký, vyrobený z príjemného materiálu, dobre vetrá, človek o ňom skoro nevie. Len keď do vrecka siaha pre nejakú tú desiatu či peniažky na občerstvenie.

Cyklonohavice CORE endura Bib

Na rozdiel od testovaného dresu sú kraťasy vyrobené v striedmom dizajne, univerzálnej čiernej farby, čo je skvelé pretože sa dajú krásne kombinovať s akýmkoľvek dresom.

Vďaka prítomnosti trakov kraťasy krásne sedia na tele. Užívateľský komfort podporuje aj prítomnosť silikónových prvkov v zakončení nohavíc, ktoré zabraňujú kĺzaniu nohavíc po nohách a užitočné sú aj pri fixácii návlekov na nohy v chladných ránach. Kraťasy majú vložku C4, ktorá svojím zaradením spadá do nižšej triedy. Tomu zodpovedá aj jazdný komfort, keď najmä pri dlhších výjazdoch (3h +) možno už v porovnaní s mojimi druhými cyklonohavicami Craft Spécialiste Bib pocítiť znateľný rozdiel. Vložka C4 je v porovnaní s vložkou C2 výrazne tvrdšia a menej ergonomicky dokonalá. Kým vložka C2 krásne kopíruje telo, vložka C4 miestami tlačí. Ak plánujete dlhšie výjazdy a chcete zažiť ten pravý komfort, podľa môjho názoru sa oplatí niečo málo priplatiť a posunúť sa do vyššej kategórie vložiek.

Záverom môžem oba produkty odporučiť, každý z nich však ľahko inému spektru zákazníkov. Kým dres je skutočným univerzálom a nestratí sa tak v šatníku rekreačného či začínajúceho cyklistu, tak ani v šatníku pokročilého jazdca, ktorý trávi na bicykli dlhé hodiny. Vzhľadom k veľkej ploche sieťovania je dres vhodný najmä do teplejšieho obdobia neskorej jari a najmä leta. Cyklokraťasy CORE ENDURO Bib by som odporučila skôr rekreačným a začínajúcim jazdcom, ktorí chcú okúsiť kvalitné oblečenie za rozumné peniaze.

 

Ešte raz by som chcela poďakovať za možnosť si oba produkty vyskúšať a konštatovať, že rovnako tak ako predchádzajúce výrobky Craft, ani tieto dva ma nesklamali.

 

Veľa šťastných kilometrov, bez otlačeného zadku a pádov do obilných polí praje teraz už zapálená cyklistka Valeriia.

 


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami