Recenzia pánskeho trika Craft Pro Hypervent LS Wind


Tričko s protiveternou úpravou na prsiach má Craft v ponuke už mnoho rokov – konkrétne aktuálny model Active Extreme X Wind. Jedná sa o prvú vrstvu, ktorú mám veľmi rád a tak som si povedal, či nie je možné pomyslenú latku dať ešte na vyššiu úroveň.

Pro Hypervent LS Wind je na prvý pocit veľmi ľahké tričko s priedušným chrbtom. Predná časť je z materiálu, ktorého primárnym účelom je odolnosť voči vetru. Prekvapila ma veľmi nízka gramáž „neprofuku“, ktorá zasahuje až na ramená a je i na rukávoch, takže pokrýva celú prednú stranu trička. Oproti dámskej verzii chýba na rukávoch otvor pre  palce. Tričko nemá švy. Rôzne druhy materiálov sú k sebe zlepené. Samozrejmosťou sú reflexné prvky a nechýba ani malé vrecko na kľúče alebo iné drobnosti.

 

Strih je voľnejší. Štandardne mám veľkosť M, ale určite by mi bolo dobré aj S. Nakoľko mám rád dlhšie rukávy a pod tričko si dávam ďalšiu vrstvu, volil som osobne možnosť M.

 

Testoval som po počas behu, na  kolobežke v rôznych intenzitách. Vždy som mal bežeckú vestu, ktorá nezanechala žiadne následky celkovej kilometráži  cca 120km. Skúšal som nedávať si pod tričko inú vrstvu a naopak vyskúšal som si ako tričko funguje s tenkou prvou vrstvou Active Extreme X alebo Nanoweight. Výsledok bol dosť ovplyvnený teplotou a vetrom. Pri behu, kedy sa výraznejšie zapája horná polovica tela, že predná časť trička mierne chladila a celkový pocit trička bez ďalších vrstiev bol super. Pri dlhšom behu v nízkej intenzite som si ako prvú vrstvu dával „Nanoweight“. Naopak na kolobežke som si dal teplejší „Active Extreme X“. Veľmi rýchlo sa mi podarilo nájsť si správne vrstvenie alebo kedy môžem tričko použiť, bez toho aby som vrstvil. Dokážem si predstaviť mať toto tričko v zálohe vo veste/batohu na horské behy, turistiku a iné aktivity, kde nás môže zaskočiť na hrebeňoch silný vietor a pocitová teplota začne klesať. Podľa mňa je to dobrá a priedušná alternatíva k bežecký vetrovkám.

A keď sa vrátim na začiatok – áno latka sa posunula na vyššiu úroveň.. Craft sa nebojí experimentovať a toto tričko je pekným príkladom.

 

                                                                                                                                                                    Autor textu: Jan Kolorz


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami