Trénuješ na B7?


A máme tu rok 2023 a s ním aj ďalší ročník extrémne populárnych pretekov cez všetky dobre známe beskydské vrcholy, preteky Beskydskú sedmičku.

Preteky síce štartujú až v septembri, ale mnohí z nás sa už nemôžeme dočkať a trénujeme a trénujeme. Beháme hore a beháme dole. Neprekáža nám sneh, dážď, slnko alebo zima. Beháme v bezvetrí i počas vetra. Nevadí nám teplo ani zima. A pre toto  musíme byť na všetko pripravení, aby nás počas pretekov nič neprekvapilo a nespomalilo.  K tomu nám určite pomôže správna voľba športového oblečenia.

V zime a v snehu si oblečieme na tréning niečo teplejšieho, i keď po pár metroch behu nebude o zahriatie núdza. To všetci dobre vieme. Proti zbytočnému prehrievaniu nám pomôže správna voľba funkčného trička. Ponuka z radu funkčného prádla CRAFT je široká, najmä preto, aby si každý našiel to, čo mu bude vyhovovať.

Za vysoko pravdepodobné by sme mohli považovať ikonické funkčné tričko CRAFT Active Extreme X, ktoré dokonale odvádza pot a zároveň poskytuje mierny tepelný komfort. 

       

Pre milovníkov merino vlny odporúčame CRAFT PRO Wool Extreme tričko, ktoré urobí podobnú prácu, avšak o niečo s vyšším tepelným komfortom.

       

No a čo na to?  To záleží....mnohým bežcom bude stačiť napríklad len tričko samotné obzvlášť vo variante CRAFT Active Extreme X Wind, ktoré je doplnené na prednej časti tela a na ramenách s membránou VentAir Wind úplne odolné vetru.

       

Napríklad niekto druhý si zoberie vrstvu v podobe veľmi dobre technicky prepracovaného poloroláku CRAFT ADV SubZ 2, ktorý odvedie prebytočné teplo a bude slúžiť ako termoizolácia. No a do tretice môžeme zvoliť bundu, ktorá nás viacej ochráni pred vetrom vďaka membráne na prednej časti. Tá odvedie prebytočné teplo von do prírody a poskytne tepelný komfort vďaka jemnému česanému fleecu v rukávoch a v zadnej časti. Toto dokáže napríklad bunda CRAFT ADV SubZ 2, ktorá bude určite dobrým partnerom hlavne bežkyniam. Pokiaľ by niekomu vyhovovala len tenká „vetrovka“, tak odporúčame CRAFT PRO Hypervent bundu.

       

A teraz spodná časť tela, ktorá je najviac otužilá. Jednoznačne treba zvoliť nohavice, buď teplejšie s jemným česaným fleecom z vnútornej strany CRAFT ADV Essence Warm Tights alebo ešte plus membránu proti vetru na prednej strane CRAFT ADV Essence Wind Tights. Sú vhodné  skôr pre bežkyne, ktoré majú rady vyšší tepelný komfort. Pokiaľ preferujete menej teplé, máme tu pre vás jednoznačnú voľbu PRO Trail Tights. Nohavice sú určené priamo pre trailový beh, pretože majú vyššiu odolnosť voči oderom a ponúkajú širokú možnosť rôznych pútok a vreciek na potravinové doplnky. Ďalšou z možností sú CRAFT Essence Tights – jednoduché nezateplené nohavice, ktoré Vás určite nesklamú.

         

A samozrejme treba dať ešte niečo na hlavu? Pokiaľ ste čelenkový typ a nepotrebujete sa veľmi zahriať, zvoľte si bežeckú čelenku CRAFT ADV Lumen Fleece, ktorá Vám zaručí vyššiu bezpečnosť, pokiaľ na Vás niekto zasvieti. Má totiž reflexné ošetrenia. Ak ale preferujete teplejšiu voľbu zvoľte si čelenku Core Essence Thermal ( jemný česaný fleece z vnútornej strany) alebo pre dámy elegantnejšiu ADV Microfleece čelenku, ktorá je zúžená v zadnej časti. Samozrejme dajú sa zaobstarať aj v podobe čiapok: CRAFT ADV Lumen Fleece, CRAFT CORE Essence Thermal alebo CRAFT ADV MicrofleecePonytail, ktorá je s otvorom na vrkoč.

        

A čo ruky?

Aj tu pre Vás máme jednoduchú voľbu - CRAFT ADV Lumen Fleece rukavice alebo CRAFT ADV Lumen Hybrid rukavice s dostatočným prekrytím prstov pre vyšší tepelný komfort. Vysoko technicky prepracované kúsky s reflexívnymi prvkami nám zabezpečia zvýšenú bezpečnosť.

        

Na záver je nutné povedať, že oblečenie na tréning volíme podľa aktuálneho počasia, intenzity nášho tréningu a teplotného typu človeka. Podľa týchto kritérií si vieme zvoliť jednotlivé vrstvy oblečenia. Ale to už všetci určite vieme. Tak behu zdar!

 


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami