Vybehni s tmou! Bežecká kolekcia CRAFT Lumen


 

Tohtoročná jeseň bola pre bežcov z hľadiska počasia extrémne priaznivá, ale zmena ročných období je neúprosná. Svetla ubúda, teplota klesá, pravdepodobnosť sychravého počasia sa zvyšuje.

 

Niektorí bežci sú na tmu zvyknutí. Väčšina ľudí však od jari do jesene trénuje za denného svetla a za tmy vyráža iba v najvyššej núdzi . Neskorý východ slnka a jeho skorý západ nám však výrazne znižuje možnosti, s tmou sa tak v zimných mesiacoch musí zmieriť takmer každý, kto to s bežeckým tréningom myslí aspoň trochu vážne.

Za tmy môže bežec naraziť na dva hlavné problémy: nevidí a nie je ho vidieť. Najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako situáciu vyriešiť, je obstaranie čelového svietidla alebo čelovky. Tie sa dajú zohnať v rôznych podobách od tých základných, ktoré vás vyjdú na pár desiatok, až po špičkové prístroje za niekoľko stoviek.

 

Problém číslo dva budú riešiť naopak prevažne bežci, ktorí sa pohybujú v meste a jeho priľahlom okolí.

Nie je nič horšieho, než keď vás na cyklotrase prehliadne cyklista alebo na krajnici vodič automobilu, pretože vás jednoducho nevidí. Pred nami je niekoľko dlhých mesiacov, počas ktorých si svetlá aktívne najskôr užijeme len cez víkendy. No a? Je samozrejmé vybehnúť aj do šera a tmy a v ideálnom prípade aj o aktívny zdroj svetla, ako je reflexná vesta s integrovanými diódami alebo farebná blikačka, ktorá sa dá pripnúť na batoh alebo oblečenie.

Reflexné materiály nie sú práve z tých, ktoré by dokázali transportovať pot, hriať a celkovo udržiavať telo v ideálnej klíme. V koncepte reflexného oblečenia CRAFT Lumen, ktorý úspešne ponúkame tretiu sezónu, nájdeme nekonečne liniek, bodiek a pruhov, ktoré zaistia dokonalé odrážanie svetla a zároveň zachovajú vynikajúcu funkčnosť a ergonómiu.

Z kolekcie Craft Lumen vyberáme:

Ideálnou voľbou pre zimné výbehy - zateplená bežecká bunda CRAFT ADV SubZ Lumen 3 s vetruodolnou membránou Ventair a výrazným reflexným ošetrením.

 

Výrazná farba bežeckej vesty CRAFT ADV SUbZ Lumen zaistí, že bude bežca aj bežkyňu vidieť v akýchkoľvek podmienkach.

Bežecký komplet doplnia zateplené bežecké nohavice CRAFT ADV SubZ Lumen Tights s vetruodolnou membránou a silnou reflexnou potlačou, ktorá zaistí maximálnu viditeľnosť aj v horších v svetelných podmienkach.

Pre výbehy v zimných temných dňoch je vhodné vybaviť sa aj doplnkami s reflexnými prvkami - rukavicami, čiapkou či čelenkou.

 

Viac inšpirácii na jesenné výbehy načerpáte TU


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami